Domowe sposoby na złe samopoczucie

Moc ziół

Zioła wykorzystywane są od lat w terapii bardzo wielu schorzeń i choć leczenie nimi bywa uznawane za kontrowersyjne, wciąż wiele osób wierzy w ich uzdrawiającą moc. Nauka zresztą jak najbardziej ją potwierdza – w licznych sytuacjach o wiele lepiej jest sięgnąć po lek ziołowy, niż kolejny antybiotyk. Ziołową kurację można zafundować sobie w obliczu różnych mniej lub bardziej dokuczliwych dolegliwości. Dla przykładu, jednym z praktykowanych od dawna sposobów w walce z przeziębieniem jest napar z kwiatów lipy, czasami z dodatkiem miodu, cytryny, a nawet odrobiny alkoholu. Po wypiciu tak przygotowanej herbatki należy dobrze się przykryć i położyć do łóżka, żeby „wypocić” chorobę. Zabieg taki jest idealny we wszelkich stanach związanych z przeziębieniem, grypą, katarem itd. Inna metoda to wykorzystanie ziołowych herbatek z mięty, borówki w przypadkach związanych z niestrawnością, biegunką czy wzdęciami. Zalecana jest jednak ostrożność, bo niektóre zioła mają działanie przeczyszczające, inne hamują biegunkę.

Terapia relaksem

Niekiedy pozytywny efekt dla zdrowia może wywołać nawet krótki wypoczynek. Możliwość relaksu przy ulubionej czynności docenią zwłaszcza ludzie pracujący określoną ilość godzin w tygodniu, ciągle zmęczeni i zabiegani, żyjący w stresie. Wszelkie dolegliwości psychiczne związane ze stresem i zmęczeniem prędzej czy później zaczynają oddziaływać również na zdrowie fizyczne. Dlatego też należy pomyśleć o tym, by odpowiednio się relaksować. Warto wdrożyć przede wszystkim choć trochę wysiłku fizycznego – aktywność związana z fitnessem, uprawianiem ulubionego sportu, bieganiem pozwala odprężyć się i nabrać sił do podejmowania dalszych  zmagań z losem.

2 Komentarze

  1. Świetnie działa aromaterapia, nieważne jak bardzo jestem zmęczona, kąpiel w wodzie z dodatkiem pachnących olejków albo wybrane kadzidełka zawsze stawiają mnie na nogi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*